Gusto Moskova Gezisi 32.Bölüm
Untitled Document Ayhan Sicimoğlu’nun sunumuyla Gusto otuz ikinci bölümünde Rusya’nın Moskova şehrinin güzelliklerini, tarihi yapıtlarını, saraylarını, kalelerini yöresel lezzetlerinin, kiliselerini ve birçok bilinmeyen yanını World Travel Channel aracılığı ile sizlere aktaracak.

Rusya’nın başkenti olan Moskova mimarisi ile ünlü metro (yer altı raylı sistemine) sahiptir. Rusya’nın iki federe şehrinden biri olan Moskova 2011 yılında yapılan araştırmalara göre dünyanın en pahalı şehirleri arasında birinci listeye oturmuştur. Dünya üzerinde en çok milyarderin bulunduğu şehir olan Moskova 2009 yılında Eurovision şarkı yarışmasına da ev sahipliği yapmıştır.

Sunucumuz Ayhan Sicimoğlu, yolculuğuna adeta bir sanat galerisini andıran Moskova metrosundan başlıyor. Devrim İstasyonunun da bronz heykellerini gezen sunucumuz ardından Kızıl Meydana çıkıyor. Kızıl Meydanı gezen sunucumuz havaların -20 derecelerde olduğundan kendine bir kalpak ve atkı aldı. Resim galerisi gezdi.

Ayhan Sicimoğlu Gusto gezi programının otuz birinci bölümünü tamamladı. Gusto gezi programı her Pazar günü saat 20:00 ‘da World Travel Channel’da ekranların olmaya devam edecek.